karczma rybna

O Karczmie

Zapraszamy w WEEKENDY do Karczmy Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej

 

Uprzejmie informujemy, że w NIEDZIELE nie przyjmujemy rezerwacji na stoliki i imprezy. Nie organizujemy także Komunii ani Wesel.

Od 2020 roku można jednak odpłatnie WYNAJĄĆ DREWNIANĄ WIATĘ (na zdj. poniżej), z drewnianymi stołami i ławami w środku oraz miejscem na ognisko lub grilla tuż obok (wiata stoi na trawiastym terenie tuż obok paśnika dla danieli). W cenie zapewniamy drewno na opał. Kontakt w sprawie wynajmu wiaty: 881 778 707 lidia@raftowicz.pl.

 

    

"Rzut beretem" 

Zaledwie 50 km od Wrocławia i od Leszna znajduje się malowniczo usytuowane Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka", ze stawami rybnymi o powierzchni ponad 170 ha. Z Wrocławia można się tu dostać drogą ekspresową S5 w niewiele ponad pół godziny, a z Leszna w 20 minut. W tym urokliwym i oddalonym od głównych dróg zakątku Doliny Baryczy stoi Karczma Rybna, tuż przy łowisku dla wędkarzy i ogrodzonym terenie z hodowlą danieli. 

Regionalne klimaty 

Do okazałego budynku karczmy prowadzi z bezpłatnego parkingu zadaszony strzechą mostek. Sama karczma nawiązuje wyglądem do starodawnych chat z regionu Doliny Baryczy: imitacja muru pruskiego wraz z drewnianymi elementami, trzcina na dachu, kamień polny okalający podstawę karczmy. Tradycja rybactwa śródlądowego, z którego słynie Dolina Baryczy, przebija się tu na każdym kroku. Rozlgegłe powierzchnie stawów wraz doprowadzalnikami, mnichami, przpustami oraz kilometry grobli wokól zbiorników wodnych tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. To wszysto można podziwiać z letniego tarasu przed karczmą lub spacerując w weekendy ścieżką przyrodniczą, udostępnioną w godzinach pracy Karczmy dla zwiedzających od 2019 roku.

Miło i przytulnie

W klimatycznym, regionalnym wnętrzu karczmy uwagę przykuwa na wejściu ogromnych rozmiarów kominek w kształcie ryby, a także bar stylizowany na łódź rybacką. W środku miło i przytulnie: kolorowe firaneczki, ciepło oświetlone dębowe. Karczma ma dwa poziomy. Na dole bar i sala jadalna na ok. 30 osób, na piętrze druga większa sala na ok. 50 osób oraz taras, z którego można podglądać ptactwo (np. bielik, czaple, gęsi), dziką zwierzynę czy hodowlę danieli.

 

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy specjalny zestaw rybny, składający się z rybnych filecików, frytek i świeżej surówki :) Ponadto na dzieci czeka mnóstwo atrakcji: dokarmianie danieli, kącik zabaw dla dzieci w karczmie i plac zabaw tuż przy obiekcie czy spacer ścieżką edukacyjną. Dla wygody rodziców dysponujemy krzesłkami do karmienia dzieci oraz przewijakiem zainstalowanym w toalecie męskiej :)

 

Nasza kuchnia
Nie przyjechali Państwo jednak podziwiać (tylko) okolicę, ale skosztować pysznej, aromatycznie przyrządzonej rybki. W naszej ofercie znajdują się głównie potrawy z ryb zarówno z naszej hodowli, ale poszerzyliśmy to również o ryby pochodzące z zaprzyjaźnionego z nami, sprawdzonego gospodarstwa rybackiego oraz ryby morskie. Mamy tu więc do wyboru różne gatunki ryb z patelni, wędzone (dostępne sezonowo w miesiącach maj - grudzień) oraz inne specjały rybne. A wszystko zdrowe, zmaczne i doskonale przyprawione. Do tego świeże, własnoręcznie przygotowywane surówki i własnego wypieku ciasto. W naszym menu znajdą Państwo również sycącą zupę rybną naszego autorstwa. 

Co nas wyróżnia

Nasza Karczma Rybna posiada znak "Dolina Baryczy Poleca" odnoszący się do wszystkich potraw z ryb słodkowodnych z naszego menu, który jest gwarancja najwyżej jakości usługi, wykorzystania produktów lokalnych, bazowania na tradycyjnej kuchnii, dbałości o aspekt regionalny i ekologiczny.  Nasze potrawy z ryb bazują w zdecydowanej mierze na produktach pochodzących z Doliny Baryczy, opatrywanych często certyfikatem "Dolina Baryczy Poleca". Większość ryb słodkowodnych figurujących w naszym menu pochodzą z naszego Gospodarstwa Rybackiego "Ruda Żmigrodzka", gdzie prowadzona jest hodowla ryb od ponad 25 lat. 

Długoletnie doświadczenie właściciela Gospodarstwa Rybackiego w hodowli ryb słodkowodnych, z zastosowaniem naturalnych pasz oraz ekologicznych metod rozwoju i odłowu ryb, są gwarancją najwyższej jakości mięsa na Państwa talerzach. Współpracujemy również z innymi lokalnym hodowcami i rolnikami, pozyskując od nich wiejskie jaja, miody, mąki, warzywa i owoce (lokalni rolnicy), kiszona kapusta (Sznajder), swojski chleb (Piekarnia "Kortylewscy" w Zielonej Wsi). W naszej Karczmie Rybnej można również zakupić sezonowo - wyróżnionego Perłą 2007 w Ogólnopolskim Konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" oraz corocznym certyfikatem "Dolina Baryczy Poleca" - naszego KARPIA MILICKIEGO WĘDZONEGO. Jest on wędzony u nas na miejscu naturalnym metodami. Stanowi on również podstawową bazę do przygotowania pasty z karpia wędzonego, serwowanej w naszej karczmie.

 

Nasza dewiza to: Świeżość, niezapomniany smak i duuuże porcje :)

Godziny otwarcia Karczmy Rybnej

Ponowne otwarcie

karczmy od 23.05.2020    

 sobota - niedziela

 

 12:00 - 20:00

                            

 
 
 
 

Aktualności