karczma rybna

O Karczmie

Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" czynna jest sezonowo w weekendy. W grudniu i styczniu Karczma Rybna jest NIECZYNNA. Organizujemy także imprezy zamknięte w tygodniu (min. 40 osób) i w soboty.

 

Drodzy Goście!

W sezonie wiosenno-letnim w NIEDZIELE nie przyjmujemy rezerwacji na stoliki

i imprezy. Nie organizujemy także Komunii ani Wesel. Działamy jak typowa smażalnia, za to z pysznymi rybkami :)

 

karczma rybna  

"Rzut beretem" 

Zaledwie 50 km od Wrocławia, a 60 km od Leszna znajduje się malowniczo usytuowane Gospodarstwo Rybackie "Ruda Żmigrodzka", ze stawami rybnymi o powierzchni ponad 170 ha. W tym urokliwym i oddalonym od głównych dróg zakątku Doliny Baryczy stoi Karczma Rybna, tuż przy łowisku dla wędkarzy i ogrodzonym terenie z hodowlą danieli.

Regionalne klimaty 

Do okazałego budynku karczmy prowadzi z parkingu zadaszony strzechą mostek, pod którym wartko płynie woda, która napędzać będzie niebawem koło młyńskie. Sama karczma nawiązuje wyglądem do starodawnych chat z regionu Doliny Baryczy: pruski mur, trzcina na dachu, kamień okalający podstawę karczmy.

Miło i przytulnie

W klimatycznym, regionalnym wnętrzu karczmy uwagę przykuwa na wejściu ogromnych rozmiarów kominek w kształcie ryby, a także bar stylizowany na łódź rybacką. W środku miło i przytulnie: kolorowe firaneczki, ciepło oświetlone dębowe. Karczma ma dwa poziomy. Na dole bar i sala jadalna na ok. 30 osób, na piętrze druga większa sala na ok. 50 osób oraz taras, z którego można podglądać ptactwo (np. bielik, czaple, gęsi), dziką zwierzynę czy hodowlę danieli.

 

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy specjalny zestaw rybny, składający się z rybnych filecików, frytek i świeżej surówki z marchewki, pomarańczy, jabłka i śmietanki :) Ponadto na dzieci czeka mnóstwo atrakcji: dokarmianie danieli, kącik zabaw dla dzieci w karczmie i plac zabaw tuż przy obiekcie. Dla wygody rodziców dysponujemy krzesłkami do karmienia dzieci oraz przewijakiem zainstalowanym w toalecie ... męskiej :)

 

Nasza kuchnia
Nie przyjechali Państwo jednak podziwiać (tylko) okolicę, ale skosztować pysznej, aromatycznie przyrządzonej rybki. W naszej ofercie znajdują się potrawy z ryb zarówno z naszej hodowli jak i te specjalnie sprowadzone ze sprawdzonych hodowli czy rybaków znad morza. Mamy tu więc do wyboru ryby z patelni, z pieca, wędzone (dostępne sezonowo w miesiącach maj - grudzień) oraz inne specjały rybne. A wszystko zdrowe, smaczne i doskonale przyprawione. Do tego świeże, własnoręcznie przygotowywane surówki i własnego wypieku ciasto. 

Co nas wyróżnia

Nasza Karczma Rybna posiada znak "Dolina Baryczy Poleca", który jest gwarancja dla naszych gości, że nasze potrawy o najwyżej jakości uwzględniają lokalną kuchnię, regionalną architekturę, że dbamy o ekologię i edukację o Dolinie Baryczy.  Nasze potrawy z ryb bazują w zdecydowanej mierze na produktach pochodzących z Doliny Baryczy, opatrywanych często certyfikatem "Dolina Baryczy Poleca". Karpie milickie, amury, sumy i częściowo sandacze figurujące w naszym menu pochodzą z naszego Gospodarstwa Rybackiego "Ruda Żmigrodzka", gdzie prowadzona jest hodowla ryb od ponad 25 lat. Sandacze, w razie wyczerpania naszych własnych zasobów po odłowach, sprowadzamy specjalnie do Karczmy ze sprawdzonej hodowli spod Kłodzka. Żywe pstrągi, sprowadzane specjalnie z myślą o klientach Karczmy, są przetrzymywane na terenie naszego gospodarstwa w tzw. płuczce ze świeżą, natomiast świeże dorsze, dostarczane co tydzień znad Bałtyku, pochodzą od zaprzyjaźnionego z nami rybaka.

Długoletnie doświadczenie właściciela zarówno Gospodarstwa Rybackiego jak i Karczmy Rybnej "Ruda Żmigrodzka" w hodowli ryb słodkowodnych, z zastosowaniem naturalnych pasz oraz ekologicznych metod rozwoju i odłowu ryb, są gwarancją najwyższej jakości mięsa na Państwa talerzach. Współpracujemy również z innymi lokalnym hodowcami i rolnikami, pozyskując od nich wiejskie jaja (gospodarstwo wiejskie w Rudzie Żmigrodzkiej), miody (Rutkowscy), mąki, warzywa i owoce (lokalni rolnicy), soki i nalewki (Regionalna Kuchnia Barycka), kiszona kapusta (Sznajder), swojski chleb (Piekarnia "Kortylewscy" w Zielonej Wsi). W naszej Karczmie Rybnej można również zakupić sezonowo - wyróżnionego Perłą 2007 w Ogólnopolskim Konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" oraz corocznym certyfikatem "Dolina Baryczy Poleca" - naszego KARPIA MILICKIEGO WĘDZONEGO. Jest on wędzony u nas na miejscu naturalnym metodami. Stanowi on również podstawową bazę do przygotowania pasty z karpia wędzonego, serwowanej w naszej karczmie.

 

Nasza dewiza to: Świeżość, niezapomniany smak i duuuże porcje :)

Godziny otwarcia Karczmy Rybnej

SOBOTA       

Bar      
 11:00 - 19:00                     
Kuchnia
 12:00 -19:00


NIEDZIELA
                                         

Bar
11:00 - 19:00
Kuchnia             
 12:00- 19:00

Aktualności

Tegoroczna edycja Dni Karpia zbliża się do nas wielkimi krokami! Wrzesień, październik i listopad...
Pokaż więcej